Ευκαιρίες Καριέρας στο COOZINA

To COOZINA δραστηριοποιείται στον κλάδο του εξοπλισμού ειδών μαγειρικής και εξοπλισμού ειδών κουζίνας και σερβιρίσματος και αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά καταστήματα του χώρου στην ελληνική αγορά.

Μετά από 9 χρόνια εξαιρετικά επιτυχημένης λειτουργίας συνεχίζει να αναπτύσσεται ταχαίως επενδύοντας συνεχώς σε νέες τεχνολογίες και, φυσικά, σε ανθρώπους. Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με όρεξη και πάθος για το αντικείμενο που μοιράζονται το όραμά μας να κάνουμε την κουζίνα κάθε επαγγελματία και ερασιτέχνη μοναδική, στην Ελλάδα αλλά και πέρα από τα σύνορα.

Οι παρακάτω θέσεις αφορούν τις νέες εγκαταστάσεις της εταιρίας, στον Σταυρό Αγίας Παρασκευής, σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον, προσφέροντας συνεχή εκπαίδευση και μεγάλες προοπτικές εξέλιξης στον ραγδαίως αναπτυσσόμενο κλάδο του ecommerce.

Junior Ecommerce Operations Specialist

Περιγραφή Θέσης

  • Πλήρης απασχόληση για νέους έως 30 ετών
  • Φυσική, τηλεφωνική και ηλεκτρονική εξυπηρέτηση πελατών
  • Επεξεργασία, προετοιμασία και συσκευασία παραγγελιών πελατών
  • Διαχείριση εμπορικού προγράμματος αποθήκης
  • Φυσική διαχείριση αποθήκης: τοποθέτηση, συλλογή, μετακίνηση, καταγραφή, έλεγχος προϊόντων
  • Καταχώρηση παραγγελιών προμηθευτών, διαχείριση και παρακολούθηση
  • Επικοινωνία με προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων ή/και της εξυπηρέτησης πελατών
  • Ευχέρεια λόγου και άνεση επικοινωνίας
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ (Windows, Excel, Outlook, Web)
  • Γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες).

Παρακαλούμε αποστείλλετε το βιογραφικό σας στη διεύθυνση hr@coozina.gr

Warehouse & Logistics Specialist

  • Φυσική και ηλεκτρονική διαχείριση εμπορευμάτων: παραλαβή, τοποθέτηση, συλλογή, μετακίνηση,καταγραφή, έλεγχος
  • Συμμετοχή στη συνεχή ανάλυση, μελέτη και βελτιστοποίηση λειτουργίας της αποθήκης
  • Ενδοδιακίνηση εμπορευμάτων με εταιρικό VAN
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού

  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ (Windows, Excel, Web)
  • Γνώση βασικών Αγγλικών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών, προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Δίπλωμα οδήγησης οχήματος Β κατηγορίας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία στο χώρο logistics, αποθήκης
  • Γνώση χειρισμού συστήματος διαχείρισης πόρων (ERP)